Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Takiego weselicha jeszcze nie było! Górole z Istebnej zawitali do Cisewa

Pełen humoru, dobrego żartu i góralskiego artyzmu był program zaprezentowany przez gości z Istebnej, którzy w sobotni 30 września wieczór zawitali do Cisewa w gminie Turek. Przy suto zastawianych stołach i wypełnionej po brzegi świetlicy wiejskiej mieszała się wielkopolska gościnność z góralskimi weselnymi zwyczajami. Niech żałują ci, co nie byli.

Pomysłodawczynią niepowtarzalnej imprezy była prezes stowarzyszenia Cisew- Elżbieta Maciejewska, która po raz pierwszy spotkała górali podczas porywanego wyjazdu. Zaprezentowany przez nich występ zrobił na tyle wielkie wrażenie, że postanowiła zaprosić ich do swojej miejscowości, aby góralskimi tradycjami i artyzmem zaprezentowali się szerszej publiczności.

Przygotowania do przyjęcia gości z Beskidu Śląskiego trwały kilka tygodni, a pracowali wspólnie członkowie stowarzyszenia Cisew, Koło Gospodyń Wiejskich oraz jednostka OSP.

Przygotowano specjalne stroje ludowe oraz zadbano o wystrój sali, jak również o to, aby gościnność wielkopolska stała się zadość- stąd na stołach brakowało miejsca na wiejskie lokalne pyszności. Jak na góralską imprezę przystało serwowano kwaśnicę, kiełbasy i pyszne ciasta. Z Beskidu oprócz bogatego, pełnego humoru występu artystycznego przyjechały tradycje i zwyczaje, o których opowiadał Kustosz Kurnej Chary Kawulok, przy akompaniamencie Kapeli Góralskiej oraz oscypki i prawdziwe masło.

Jaki klimat panował podczas weselicha oraz jak bawiła się licznie przybyła publiczność?- o tym w relacji wideo. Zapraszamy!

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja