Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Muzykiem być?” w Turku

To kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich. Warsztaty z młodymi skrzypkami poprowadzi Celina Kotz, która wieczorem zagra koncert wraz z akordeonistą Łukaszem Brzeziną.

Realizowany przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich warsztatowo-koncertowy cykl pod hasłem „Muzykiem być?” jest owszem okazją do posłuchania dobrej muzyki w wykonywaniu najbardziej utalentowanych młodych artystów, ale także spotkaniem, które ma skłonić młodych adeptów sztuki do rozważań, dlaczego zostali uczniami szkoły muzycznej, czy chcą być zawodowymi muzykami, a jeśli tak to chcą być solistami, kameralistami czy członkami orkiestr.


Najwięcej okazji do rozmów z uczniami będzie miała Celina Kotz, która w ciągu dnia poprowadzi warsztaty z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Turku. Dyrektor Turkowskiej szkoły, Marta Janicka, nie po raz pierwszy entuzjastycznie odniosła się do pomysłu Fundacji i zaangażowała we wspólną organizację przedsięwzięcia. Cykl „Muzykiem być?” z założenia realizowany jest w tych miejscowościach południowej Wielkopolski, w których nie ma filharmonii i nie ma lub jest niewielu twórców przygotowujących słuchaczy do odbioru muzyki klasycznej.


Bohaterka popołudniowego koncertu, Celina Kotz, to zdobywczyni najwyższych nagród skrzypcowych konkursów w Polsce i za granicą, która choćby w zeszłym roku debiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall, zdobyła tytuły Najlepszego Wielkopolanina i Najbardziej obiecującego polskiego skrzypka


oraz Nagrodę Publiczności na XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Również w zeszłym roku - w ramach Kolekcji Fundacji Rodziny Wiłkomirskich - nagrała wraz z kolegami, jako członkini Tria im. Wiłkomirskich, płytę z utworami Antona Areńskiego. Wydany przez firmę DUX krążek zarejestrowano w Europejskim Centrum Krzysztofa Pendereckiego. Jej sceniczny towarzysz, akordeonista Łukasz Brzezina, to także laureat wielu prestiżowych konkursów i stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który jako solista i kameralista występował w Polsce, Francji,  USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Słowacji i we Włoszech.


Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się repertuar ich wspólnego występu:
Astor Piazzolla - Cztery pory roku w Buenos Aires - Zima, Wiosna
Astor Piazzolla - Historia Tanga - Bordel 1900, Nightclub 1960
Graziane Finzi - Impression Tango
Camille Saint-Saëns - Danse Macabre
Fritz Kreisler - Mały wiedeński marsz, Liebeslied, Chiński tamburyn

Koncert, w którego pierwszej części zaprezentują się uczestnicy warsztatów, odbędzie się w środę, 11 października, w PSM w Turku o godzinie 17.00. Projekt „Muzykiem być” jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. WSTĘP WOLNY.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja