Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Miłośnicy "Pieczonego ziemniaka" wyruszyli w podróż mimo deszczu

Zła aura nie przeszkodziła miłośnikom przygód wyruszyć na IV Rajd Pieczonego Ziemniaka. Pieszo, na rowerach i na koniach chętni wyruszyli w kolejną już podróż. Mimo pogody nastroje dopisały, a uśmiechy towarzyszyły wszystkim od samego początku.

Organizatorami rajdu byli Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Gmina Turek, Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku, Gminne Koło TPD w Galewie, Klub Turystyki Jeździeckiej PTTK "„Ranczo Dwa Edeny, Szkoła Podstawowa w Galewie oraz ZSP w Słodkowie.


Uczestnicy rajdu wyruszyli w niedzielę, 8 października. Organizatorzy przygotowali 6 tras.


Pierwsza- piesza terenowo/ szkolna miała długość 7,5 km. Druga o długości 4 km była przeznaczona dla rodzin i dostosowana do wózków i osób niepełnosprawnych. Trzecia dla rodzin i młodszych dzieci, rowerowa miała długość 17 km. Dla szkół przygotowano trasę rowerową o długości 28 km. Zaawansowani sprawdzili swe siły na rowerach przemierzają 44 km. Koniarze wyruszyli pod kierownictwem Danuty Janiak.

Rzecz jasna po drodze było wiele niespodzianek, w tym pokaz pierwszej pomocy oraz poczęstunek na który czekali wszyscy strudzeni uczestnicy rajdu.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja