Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Gm. Turek: 82 tys. zł na współpracę z organizacjami pozarządowymi

82 tys. zł gmina Turek zamierza przeznaczyć na współpracę z organizacjami pozarządowymi. Zwiększenie puli dla gminnych NGO-sów to efekt poszerzenia działalności klubu Miejsko- Gminnego Klubu Sportowego Tur 1921 Turek, gdzie na młodych piłkarzy szkolą się także mieszkańcy gminy Turek.

Dotychczas na współpracę z organizacjami pozarządowymi gmina przeznaczała kwotę w wysokości 60 tys. zł. Po ostatnim spotkaniu z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji społecznych zaproponowano zwiększenie kwoty, poszerzając także zasięg współpracy.

Ze względu na to, że w piłkarskim klubie Tur 1921 Turek gros uczestników stanowią młodzi mieszkańcy gminy Turek zaproponowano klubowi wsparcie w wysokości 20 tys. zł. W ramach współpracy ma zostać rozpisana oferta szkoleniowa dla młodych zawodników na zajęcia sportowe z piłki nożnej.

Dodatkowo wójt Karol Mikołajczyk zaproponował współpracę z Bankiem Żywności. Współpraca gminę ma kosztować około 5 tys. zł, czyli tyle, ile zostało w budżecie w tym roku.

- Żywność podarowana w ramach współpracy będzie przekraczała tę kwotę wiele razy- informował wójt.

Na to, kto będzie zajmował się dystrybucją żywności do szkół również zostanie rozpisany konkurs. Pierwsza dostawa jogurtów odbędzie się już jutro.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja