Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
W biały dzień wyłudzali pieniądze, grozili, bili i kopali. Wpadli w ręce policji i prokuratury

10 i 12 lat więzienia grozi dwóm turkowianom, którzy używając przemocy słownej i fizycznej oraz gróźb pozbawienia życia wyłudzali pieniądze od przypadkowo spotkanych osób oraz od znajomych. Jeden z napastników trafił do aresztu, drugi- ma dozór policyjny. Mężczyźni rozbojów dokonywali w biały dzień, w miejscach publicznych.

28-letni Tomasz P. od 1 do 5 października na swoim koncie zanotował serię zdarzeń, która w efekcie doprowadziła go do aresztu.

Najpierw w jednym z lokali gastronomicznych wyrwał ladę, dokonując uszkodzenia jej oraz ścian w pomieszczeniu. Właściciel lokalu wartość strat oszacował na kwotę 1.000 zł. Tego samego dnia mężczyzna wyłudził pieniądze od dwóch osób. Najpierw komunikował się z nimi za pomocą aplikacji telefonicznej, podczas której groził pobiciem i zabiciem, a następnie wydawał dyspozycje w jaki sposób sugerowane kwoty pieniędzy mają zostać mu przekazane. Łącznie 1 października Tomasz P. wyłudził 600 zł.
Do obu poszkodowanych sprawca kierował groźby jeszcze dnia 4 października w celu wyłudzenia pieniędzy, jednak nie osiągnął swojego celu ponieważ został zatrzymany przez funkcjonariuszy KPP w Turku.

5 października Tomasz P. działał wspólnie z 36-letnim Mirosławem R. Mężczyźni w sklepie Twój Market zaatakowali turkowianina. Jeden z mężczyzn chwycił ofiarę za szyję i dusząc go, groził pobiciem, po czym zadawał pięściami i nogą ciosy po całym ciele. Drugi bił w podobny sposób i groził oraz ukradł poszkodowanemu czapkę typu dżokejka. Napad w biały dzień dokonany został w celu wyłudzenia pieniędzy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku wobec Tomasza P., który działał w okresie recydywy zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Z kolei Mirosław R. otrzymał dozór policyjny z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu w KPP w Turku oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym, zbliżania się do niego na odległość nie mniejszą niż 5 metrów.

Mężczyznom za dokonane przestępstwa grozi 1o i 12 lat pozbawienia wolności.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja