Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Brudzew: Niebezpiecznie na górce w Galewie. Radny Budynek żąda reakcji od Poznania

Podczas obrad nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Brudzew, która odbyła się we wtorek, 10 października  po raz kolejny radny Józef Budynek  zwracał uwagę na niebezpieczny, stumetrowy odcinek drogi na górce w Galewie. Twierdził, że mieszkańcy odcięci są od świata, aby dojść np. z kościoła do swoich posesji poruszają się środkiem ulicy, po kostkowanej wysepce.

Radny Budynek zaznaczył, że jakiś czas temu na ręce wójta Cezarego Krasowskiego wpłynęła interpelacja dotycząca tematu niebezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej W-470, na galewskiej górce.

W dokumencie przekazanym wójtowi opisał szczegółowo problem, z jakim borykają się mieszkańcy wskazanego terenu. Nie dość, że nie ma chodnika, a lampy znajdują się tuż przy krawędzi drogi, to poważne problemy z wyjazdem mają pracownicy jednej ze znajdujących się tam firm transportowych.

- Sam na własne oczy widziałem, jak pracownicy ubierają się w kamizelki odblaskowe, zatrzymują ruch, a samochody ciężarowe zwane tirami wyjeżdżają i jadą pod prąd – relacjonował radny Józef Budynek – Trzeba coś z tym zrobić. Ja nie mogę w oczy ludziom z Galewa patrzeć. Pokornie proszę o zarządcę z województwa, policję, sołtysa, może mieszkańców.

Radny Budynek przypomniał sytuację, kiedy przy remoncie drogi do Galewa przyjechali dygnitarze z Poznania, ale wówczas nie dało się nic zrobić. Teraz mieszkańcy chcą oddać swoje działki tylko po to, aby mieć chodnik i normalne, bezpieczne dojście do domu.

- Przed wyborami zróbmy ten kawałek, niech coś trochę będzie z nas samorządowców – wnosił radny z Wincentowa- Żądam odpowiedzi z Poznania.

Wójt Cezary Krasowski obiecał, że w najbliższym czasie spotka się z dyrektorem zarządu dróg wojewódzkich oraz wicemarszałkiem odpowiedzialnym za drogi. Zasugerował jednak, że realizacja tej inwestycji w tym roku będzie niemożliwa, ale w przyszłości może uda się cos zrobić.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja