Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Kawęczyn: Wyróżnienie dla KGW z Marianowa-Kolonii

Sołectwo Marianów-Kolonia zostało wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura, tradycja”.
 

W pierwszym etapie konkursu komisja oceniała nadesłane projekty. Wśród tych, które zakwalifikowały się do dalszej rywalizacji znalazł się projekt przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Marianowa Kolonii. Drugi etap miał miejsce we wtorek, 10 października w Wyższej Szkole Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu.

Ocenie jury poddano przygotowane przez poszczególne reprezentacje tradycyjne potrawy kuchni staropolskiej i regionalnej. Reprezentacja sołectwa z gminy Kawęczyn przygotowała m.in. kapustę, której smak szczególnie spodobał się komisji konkursowej. Ostatecznie zdecydowano, że KGW z Marianowa-Kolonii zasłużyło na wyróżnienie w tegorocznej edycji.

Celem konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura, tradycja”  jest przede wszystkim aktywizowanie małych grup społecznych, poszukiwanie nowych produktów turystycznych, a także integracja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy sołectwami.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja