Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Seniorze, bądź ostrożny! Nie wpuszczaj nieznajomych do domu!

Wielu ludzi mimo częstych ostrzeżeń ze strony Policji nadal chętnie otwiera drzwi przestępcom. Szczególnie ludzie starsi wpuszczają do swych domów każdego „przebranego” fachowca. Pamiętajmy, że przeglądy instalacji gazowej, elektrycznej, kominowej są konieczne, ale spółdzielnie zawsze poprzedzają je odpowiednimi pisemnymi informacjami o  konkretnym przeglądzie i jego terminie.

W związku z rejestracją coraz większej ilości zdarzeń przestępczych, których ofiarami padają szczególnie osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Turku apeluje:

• Seniorze! Czytaj uważnie wszelkie tablice ogłoszeń na klatce schodowej i wszelkie informacje na drzwiach wejściowych.
• Pamiętaj, że pracownicy powinni być wyposażeni w specjalne identyfikatory.
• Nie wierz w wielkie obniżki czy promocje np. sprzedaży sprzętu AGD, wymiany starych okien na nowe – są to chwyty dzięki którym do naszych domostw wpuszczani są cwaniacy czyhający na Wasze mienie.

Często oszuści podają się za wnuków, znajomych wnuków, hydraulików, obsługę bloku, pracowników firm remontowych i naprawczych, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy itp.

SENIORZE, GDY ODEZWIE SIĘ DZWONEK POMYŚL, ZANIM OTWORZYSZ!!!!!!

Niech przestrogą będzie dla Państwa poniższy przykład: w tym tygodniu nieznany mężczyzna podający się za pracownika firmy sprawdzającej kominy wentylacyjne oszukał i okradł starszą, schorowaną mieszkankę jednego z bloków naszego miasta. Prosząc ją o przytrzymanie urządzenia do badania kominów wentylacyjnych wykorzystał  moment do splądrowania mieszkania i kradzieży portfela z pieniędzmi oraz złotej biżuterii powodując straty w wysokości 2.800 złotych.

Nie bądźmy naiwni i nie dajmy się oszukać. Nie każda miła i sympatyczna osoba ma szczere zamiary wobec nas.
     
Ucząc się na błędach innych bądźmy ostrożni udzielając wsparcia finansowego nawet osobom nam bliskim. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w Państwa środowisku proszę o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

NUMER TELEFONU 997 lub 112.


asp. Dorota Grzelka – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku 
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja