Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Celina Kotz i koncert pod patronatem Fundacji Rodziny Wiłkomirskich

"Muzykiem być” - tak brzmiało hasło środowego koncertu pod patronatem Fundacji Rodziny Wiłkomirskich. Było melancholijnie, radośnie, a także kameralnie, lecz nie zabrakło wielkiej widowni. Gwiazdą wieczoru była skrzypaczka - Celina Kotz. 

Fundacja Rodziny Wiłkomirskich podejmuje szereg działań związanych z ocaleniem dorobku Wiłkomirskich. Służą one rozwojowi oraz popularyzacji dorobku życia wielopokoleniowej rodziny w dziejach muzyki. Aranżują koncerty, najróżniejsze wydarzenia muzyczne, warsztaty, a także tworzą multimedialne Muzeum, które poświęcone jest ich pamięci.

W środę odbył się koncert w ramach projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pt. „Muzykiem być”. Na scenie kameralnej zaprezentowali się Celina Kotz (skrzypce), Łukasz Brzezina (akordeon) oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Turku.

Organizatorem koncertu była Fundacja Rodziny Wiłkomirskich z Kalisza, realizująca cykl "Muzykiem być", dofinansowany z budżetu Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W koncercie wystąpiła Celina Kotz - skrzypce i Łukasz Brzezina - akordeon. Przedwstępem zaprezentowało się troje uczniów szkoły: Julia Grzelak (akordeon), Agnieszka Raszewska (saksofon) oraz Bartosz Dziamara (wiolonczela). Ale to Celina Kotz była główną i najważniejszą postacią wieczoru.

W godzinach wczesnopopołudniowych Celina Kotz spotkała się z uczniami szkoły oraz ich rodzicami, opowiadając o tym, jak wyglądała jej droga artystyczna od początku do chwili obecnej. Przeprowadziła też kilka lekcji warsztatowych z uczniami klas szkoły muzycznej. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja