Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Tuliszków: Uniwersytet – fajny pomysł na spędzenie Trzeciego Wieku

To słowa Urszuli Adamskiej, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koninie, który działa od 12 lat. Doświadczona studentka, a zarazem założycielka organizacji opowiadała o swoich doświadczeniach podczas Inauguracji I Roku Akademickiego powstałego właśnie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tuliszkowie.

Na inaugurację, która odbyła się w czwartek, 12 października w Zespole Szkół w Tuliszkowie przybyło kilkadziesiąt chętnych studentów. Tradycyjnie wspólnie odśpiewano Gaudeamus, a po nim przybyłych przywitał pomysłodawca i organizator – Zenon Matuszewski.

Decyzję, popartą uchwałą o powołaniu do życia Uniwersytetu trzeciego Wieku podjęto 8 sierpnia podczas walnego Klubu Seniora.

Głównymi celami Uniwersytetu będzie prowadzenie działalności edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej, twórczej, sportowej i turystyczno- krajoznawczej. Cele będą realizowane poprzez wykłady, seminaria, dyskusje, konferencje naukowe, naukę języków obcych, prowadzenie działalności w kołach i zespołach zainteresowań oraz organizację wycieczek.

UTW nie tworzy własnego stowarzyszenia, ale działa w ramach tuliszkowskiego Klubu Seniora, a jego działalność opierała się będzie na społecznej pracy Zarządu. UTW ma charakter otwarty, co oznacza, że nie będą w nim obowiązywały egzaminy, sprawdziany umiejętności, a legitymacje i emblematy będą miały charakter tylko i wyłącznie symboliczny.

Studenci będą dbali o rozwijanie umiejętności intelektualnych, fizycznych, kulturalnych oraz będą budowli więzi międzyludzkie i integrację międzypokoleniową.
Ciepłe słowa do przybyłych wygłosiła prezes UTW w Koninie – Urszula Adamska. Opowiadała o swoich początkach, o tworzeniu sekcji tematycznych, uczeniu się i rozwijaniu.

- Seniorzy przyswajają mniej i wolniej, ale przyswajają i to jest najważniejsze – mówiła prezes Adamska – Po tych wielu latach nie potrafimy sobie wyobrazić co byśmy robili, gdybyśmy nie mieli zajęć na naszym Uniwersytecie.

Doświadczona prezes doradzała, kogo zapraszać na wykłady, z czyjej wiedzy korzystać, w jaki sposób rozwijać działalność Uniwersytetu. Podczas spotkania wygłosiła wykład z historii literatury polskiej.

Pierwszy rok działalności tuliszkowskiego UTW to zajęcia w sekcjach: historycznej, literackiej, przyrodniczo- medycznej, turystyczno- fotograficznej, zajęć rekreacyjno- sportowych, tanecznych, rękodzieła i savoir- vivre'u.

Spotkania studentów odbywały się będą m.in. w MGOK w Tuliszkowie, ZS w Tuliszkowie. Podczas inauguracji gratulacje złożyli burmistrz Grzegorz Ciesielski oraz dyrektor MGOK- Mirosław Rojek.

Na zakończenie tuliszkowscy „srebrni” studenci odśpiewali hymn Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja