Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Mieszkańcy Osiedla Zapałczanego w obronie radnej Pacześnej

Sprawa budżetu obywatelskiego wciąż powraca jak „bumerang”. Również dzisiaj, tj. 12 października podczas sesji Rady Miejskiej w Turku podjęty został niniejszy temat. Na spotkanie przybyli mieszkańcy okręgu nr 12, którzy zbulwersowani oskarżeniami radnej Marioli Pacześnej stanęli w jej obronie. 

W imieniu mieszkańców Osiedla Zapałczanego w Turku głos zabrała Iwona Kalinowska- Dymbińska, która odczytała pismo odnoszące się do licznych obelg, które pojawiły się pod adresem radnej.

„W imieniu i za pozwoleniem mieszkańców, którzy oddali głos na projekt obywatelski, dotyczący remontu placu zabaw na Osiedlu Zapałczanym chciałam zabrać głos w sprawie tak głośnej i bulwersującej co niektórych turkowskich polityków.
Mianowicie Pani Mariola Pacześna jest jedną z najbardziej aktywnych radnych jaką mieliśmy przyjemność mieć w swoim okręgu. Jest to osoba, która naprawdę poświęca mnóstwo czasu i energii na rozmowy z mieszkańcami, na tematy, które dotyczą wszystkiego tego, co można byłoby zrobić na naszym osiedlu. Bardzo często poruszany był temat złej kondycji chodników, placu zabaw, boiska do gry w piłkę nożną. Kiedy była możliwość remontu placu zabaw, który notabene nie powinien być już dopuszczony do użytku, gdyż od wielu lat nie był remontowany, była to ogromna szansa dla naszych dzieci i młodzieży osiedlowej.

Pani Mariola poświęcając swój prywatny czas spotykała się z mieszkańcami, tłumaczyła, że takie projekty są, że jeden z projektów dotyczy naszego osiedla, właśnie remontu placu zabaw. W związku z tym, że duża część mieszkańców to osoby starsze, nie mające dostępu chociażby do Internetu, po raz pierwszy o projekcie usłyszały od Pani radnej. Dlatego jako mieszkańcy chcemy podziękować Pani Pacześnej, przede wszystkim za rozbudzanie świadomości w mieszkańcach, za zaangażowanie i czas prywatny jaki poświęca swoim współmieszkańcom.

Jest nam niezmiernie przykro i czujemy ogromny niesmak, że radna przez swoją aktywną postawę i naprawdę ogromne zaangażowanie została przez turkowskich „polityków” pomówiona, dlatego też, jako mieszkańcy okręgu wyborczego naszej radnej apelujemy do wszystkich Państwa, żeby byli tak zaangażowani i aktywni jak pani M. Pacześna i skupili się na tym, co naprawdę jest ważne dla mieszkańców, a nie na głupotach i niesłusznych oskarżeniach.
Panu Młynarczykowi osobiście polecam zastanowić się nad opiniami i oskarżeniami, które tak aktywnie zamieszcza na forach i w mediach, ponieważ odnoszę wrażenie, że oskarżając swoją koleżankę o brak etyki, nie zapoznał się z jej sformułowaniem, bądź nie do końca rozumie pojęcie etyczności, dlatego pozwolę sobie przytoczyć: otóż „podział teorii etycznych zaproponowany przez R. Carnapa: wskazuję iż ze względu na ocenę zachowań ludzi możemy wyróżnić tzw: efektywizm – systemy efektywistyczne zakładają, że o moralnej ocenie danego czynu decyduje wyłącznie jego efekt. Jeśli czyn został dokonany bez intencji lub nawet ze złą intencją, ale przyniósł dobry efekt, to można go uznać za moralnie słuszny”.

Zatem wysunięte oskarżenia na forach prasowych są daleko niewłaściwe i niesłuszne. Wszyscy mieszkańcy na czele z Panią Mariolą mieliśmy dobre intencje, walczyliśmy o to, by nasz osiedlowy projekt wygrał, a w momencie, kiedy to się stało obrzuca się naszą radną „błotem” za to, że pomogła, że się przyczyniła do wspólnego sukcesu. Obelgom Pani Pacześnej mówimy jako mieszkańcy zdecydowane NIE!!!!”

Głos w sprawie zabrał przewodniczący Rady Osiedlowej Osiedla Wyzwolenia Jan Przybylski.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja