Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Pisarz bajek Wiesław Drabik z wizytą w Turku

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku zapewniła niebywałą atrakcję uczniom klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 4 w Turku - mianowicie spotkanie z Panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad dwustu bajeczek dla dzieci. 

Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudziły wiele entuzjazmu i radości wśród dzieci, a odgadywanie i dopowiadanie rymów nagradzane było naklejkami i książkami. "Dodatkową" atrakcją były układane na bieżąco rymowanki na temat imienia nagradzanego ucznia, które wzbudzały salwy śmiechu i zapisane zostały przez opiekunów.

Twórca ma wspaniały dar łatwego nawiązywania kontaktu z dziećmi, potrafi skupić ich uwagę oraz zaangażować do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Ogromne emocje wzbudził konkurs na dokończenie rymowanki na zadany przez pisarza temat. Półtoragodzinne spotkanie minęło w miłej, pełnej humoru i radości atmosferze.

Opiekunowie wcześniej zapoznali uczniów z twórczością pisarza, dzieci wykonały ilustracje do bajeczek, kilka z nich autor otrzymał na pamiątkę.

Książki autorstwa Wiesława Drabika czekają na czytelników w naszych bibliotekach.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja