Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Festiwal Kultury Lokalnej w Kawęczynie dobiegł końca

Dobiegł końca Festiwal Kultury Lokalnej, który odbył się 15 grudnia w Kawęczynie. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z gminą Kawęczyn w ramach projektu „Rozsmakowani w Kulturze”, a współfinansowane ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014- 2020.

Integracja, rękodzieło i muzyka
Projekt, który podsumowano w piątek w Kawęczynie jest odpowiedzią na potrzebę i zainteresowanie kulturą osób w wielu 60+. Osoby zaangażowane w inicjatywę stworzyły różnorodne treści i formy doświadczeń.


Początek działań miał miejsce 19 kwietnia w Milejowie, gdzie odbyły się pierwsze zajęcia dla seniorów. Były to warsztaty integracyjno- rozwojowe, które poprowadziła Olga Stobieracka- Rozmiarek. Był to jednak początek. Niedługo później uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach rękodzieła podczas których Alina Bartosik pokazała, jak stworzyć małe „dzieła sztuki”. Kolejne zajęcia poprowadził Krystian Weber. Były to warsztaty wokalne podczas których zespół Kawęczyniacy stworzył hymn, który mogliśmy usłyszeć podczas uroczystości.


„Nasz Kawęczyn” dla muzykujących
Podczas uroczystości obecni mieli okazję wysłuchać tradycyjnych, piosenek w wykonaniu Kawęczniaków. Oprócz tego zespół zaprezentował hymn pod tytułem „Nasz Kawęczyn”.

Chwilę później przed publicznością zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego Brudzewiacy. Zespół powstał w 2002 roku w Brudzewie. Założycielką i instruktorką była Maria Kwiecińska. Obecnie instruktorami są Anna Kucharska i Paweł Tomczyk. Zespół zaprezentował Poloneza, Polkę oraz Siut Tańców Lubelskich według choreografii Pawła Tomczyka.

Swoimi umiejętnościami popisali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kawęczynie, którzy pod kierownictwem Krzysztofa Jesionka przygotowali pastorałki. 

Joachim Tylke oraz Klaudia Tylka zaśpiewali kolędy takie, jak „Józefie stajenki nie szukaj” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.


Podziękowania dla uczestników i wszystkich zaangażowanych
Wójt gminy Jan Nowak wraz z prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneuszem Niewiarowskim wręczyli uczestnikom projektu certyfikaty oraz pamiątkowe fotoksiążki. Wśród nagrodzonych znaleźli się Janina Jasińska, Janina Urbaniak, Jadwiga Bartczak, Irena Tomczak, Teresa Jaworska, Teresa Chudzik, Janina Rykowska, Anna Grabowska, Elżbieta Kwaśniewska, Anna Grabarczyk, Marianna Tołkacz, Wiesława Wysocka, Andrzej Wysocki, Klara Jenerowicz, Elżbieta Jagielska, Halina Wesołowska, Danuta Jaroma, Maria Golak i Leszek Golak.

Na koniec uroczystości podziękowano również wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, a jego uwieńczeniem była wspólna fotografia.
 

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.