Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Władysławów: Jasełka przedszkolaków w Szkole Podstawowej

Czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to jedna z najpiękniejszych chwil w całym roku. Tradycyjnie w Szkole Podstawowej we Władysławowie wszystkim udzielił się nastrój świątecznej atmosfery. 

Przedszkolaki specjalnie na tę okazję przygotowały jasełka, które  z zaangażowaniem przygotowywały od kilku tygodni. Wysiłek się opłacał, gdyż 18 grudnia swoimi występami i talentem zachwyciły zgromadzoną na przedstawieniu publiczność.   

Mali aktorzy wcielili się w postacie Maryi i Józefa, pastuszków, aniołów, królów, aby przypomnieć wszystkim o cudzie w małej ubogiej stajence sprzed kilku tysięcy lat, gdy narodził się Jezus.  W całej sali rozbrzmiewały melodie cudownych kolęd w wykonaniu  dzieci  nagrodzonych za wspaniały występ gromkimi brawami. Piękny taniec aniołów zrobił duże wrażenie i wzruszył wszystkich gości. Wiele radości przyniosła wizyta Świętego Mikołaja, który miał worek pełen prezentów i obdarował nimi Przedszkolaki.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Urszula Maciejewska podziękowała za  występy, a wszystkim zgromadzonym  złożyła świąteczne życzenia.

Celebrowanie takich szczególnych wydarzeń służy poznaniu obyczajów głęboko zakorzenionych w tradycji polskiej,  ale także sprzyja wzmacnianiu więzi rodzinnych.

To spotkanie sprawiło, że pojawił się uśmiech na twarzach dzieci, który jest czymś znacznie cenniejszym od najdroższych prezentów świata.

Sylwia Wachowska

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.