Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Starosta Turecki Mariusz Seńko o zamknięciu Elektrowni Adamów w TVP3

Na antenie TVP 3 Poznań w programie Lustra rozmawiano o historycznym momencie, jakim jest zamknięcie Elektrowni Adamów w Turku. W spotkaniu uczestniczył między innymi przedstawiciel samorządu z naszego regionu, starosta turecki Mariusz Seńko.

 

Przypominamy, iż Elektrownia Adamów zamknięta została 1 stycznia 2018, o czym pisaliśmy już wcześniej:
http://www.iturek.net/5643/koniec-ery-energetycznej-w-turku-elektrownia-...

W programie emitowanym na antenie TVP 3 Poznań przedstawiono historię i istotę funkcjonowania Elektrowni Adamów, alternatywy dla naszego miasta oraz pokazano problem, jakim jest borykanie się wieloletnich pracowników z utratą pracy.

5 stycznia w programie Lustra swoje stanowiska przedstawili ekonomiści oraz kluczowe dla Elektrowni Adamów osoby. Wśród nich znaleźli się Agnieszka Ziomek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Radosław Gawlik z Fundacji Rozwój TAK- Odkrywki NIE, doradca zarządu zespołu elektrowni Pątnów Adamów Konin Waldemar Lisiak, dyrektor Elektrowni Adamów Andrzej Mazurek dyrektor oraz starosta turecki Mariusz Seńko.

Mogłoby się wydawać, że przedstawicielem naszego miasta odpowiadającym za obecną dostawę ciepła jest burmistrz Turku Romuald Antosik. Zrezygnował on jednak z uczestnictwa w programie dziękując i tłumacząc swą nieobecność wcześniej podjętymi zobowiązaniami. Swoje racje i argumenty przedstawił więc w TVP 3 Poznań starosta turecki Mariusz Seńko, który zrezygnował z uczestnictwa w spotkaniu opłatkowym strażaków, które odbyło się w tym samym czasie w Przykonie.

- Tak naprawdę w tej konferencji uczestniczyć powinien burmistrz Romuald Antosik, jednak niestety nie mógł przybyć. Ja wypowiadałem się w kontekście rynku pacy. Jest to na pewno problem w pierwszym, bieżącym okresie. Gro pracowników straci pracę i trzeba ich wesprzeć w przekwalifikowaniu, aby odnaleźli się w nowych zakładach pracy- tłumaczy Mariusz Seńko.

O historycznym momencie we wschodniej części naszego regionu i wszelkich problemach związanych z zamknięciem Elektrowni Adamów możemy usłyszeć w programie Lustra. Prezentujemy materiał, który emitowany był wczoraj tj. 5 stycznia na antenie TVP 3 Poznań.

https://poznan.tvp.pl/35493341/05012018
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.