Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Spotkanie Noworoczne członków i sympatyków Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Rozwój i Przyszłość

W piątek, 5 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne członków oraz sympatyków Stowarzyszenia Rozwój i Przyszłość. W „Barbórce” zebrało się wiele gości, którzy złożyli sobie życzenia i porozmawiali o dalszej współpracy.

Spotkanie otworzył prezes Stowarzyszenia Rozwój i Przyszłość Marek Pańczyk, który przedstawił swoje stanowisko oraz nawiązał do zbliżających się wyborów samorządowych.

- Z wielką pompą i fajerwerkami wkroczyliśmy w Nowy Rok 2018. Zaabsorbowani świętowaniem nie zauważyliśmy, że wkroczyliśmy w nową rzeczywistość miasta Turku i powiatu tureckiego. Rzeczywistość ta nie jest jednak świetlana. Zapanowała grobowa cisza. W Elektrowni Adamów wygaszono kotły. Zniknęły również pociągi dowożące węgiel do elektrowni. Przemysł energetyczny zapewniający przez dziesiątki lat rozwój miasta Turek przeszedł do historii. Trudno spokojnie zatem patrzeć w przyszłość miasta, skoro nie zapewniliśmy alternatywy dla upadającego przemysłu paliwowo- energetycznego.
Marazmem działań w pozyskiwaniu nowych inwestorów sprawia, że turkowska strefa inwestycyjna świeci pustkami. Dla stowarzyszeń samorządowych będzie to jednak bardzo ważny rok, bo za kilka miesięcy odbędą się wybory samorządowe. Jest to chyba ostatni moment, w którym będzie można wziąć sprawy w swoje ręce i powalczyć o przyszłość miasta Turek, gminy i powiatu tureckiego. Zadania nie ułatwia nam nowa ordynacja wyborcza, która faworyzuje partie polityczne. Porozumienie Samorządowe Rozwój i Przyszłość uważa, że czas najwyższy zabrać się do wytężonej pracy. By osiągnąć jak najlepszy wynik wyborczy. Na pewno zwiększymy swoje szanse wyborcze, jeśli uściślimy współpracę z innymi stowarzyszeniami, których członkom nie jest obojętny los Turku i powiatu tureckiego. Jesteśmy otwarci na współpracę i wierzymy, że wspólnie uda nam się stworzyć samorządy, w których będziemy mieli znaczący wpływ na podejmowanie decyzji.


Głos zabrali między innymi zaproszeni goście, którzy złożyli życzenia na Nowy Rok wszystkim obecnym na spotkaniu. Nie zabrakło również niespodzianek. Jedną z nich był występ Wiliarzy z Brudzewa. Panie rozbawiły wszystkich obecnych tego dnia w Sali.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.