Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Przykona: Włodarze o drogach krajowych powiatu tureckiego

8 stycznia odbyło się spotkanie włodarzy z terenu powiatu tureckiego. Tematem konferencji było podsumowanie dotychczasowych działań remontowo- modernizacyjno- inwestycyjnych oraz przedstawienie planów na najbliższe lata dotyczących dróg krajowych przebiegających przez gminy powiatu tureckiego.

W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Gminy Przykona uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie z terenu całego powiatu tureckiego. Aby o problemach i perspektywach porozmawiać z włodarzami zaproszono między innymi Dyrektora Oddziału GDDKiA w Poznaniu Marka Napierałę.

Inwestycje, które wykonano w roku ubiegłym to przebudowa na odcinku Psary- Przykona oraz w Słodkowie.

Inwestycje w przygotowaniu i realizacji w roku 2017 to rozbudowy drogi krajowej nr 72 w Tuliszkowie o długości 1,100 km, ciąg pieszo- rowerowy na odcinku Janowice – Żdżary (gm. Kawęczyn) oraz ścieżkę rowerową na odcinku Marianów- Kowale Pańskie (gm.Kawęczyn) i rozbudowa drogi 647.

Inwestycje, dla których opracowano programy inwestycji to rozbudowa drogi krajowej nr 72 na odcinku Tuliszków- Słodków, poprawa bezpieczeństwa na odcinku Turek- Turkowice oraz Kowale Pańskie- Mikulice i Dąbrowa.

-Chciałem przypomnieć, że Generalna Dyrekcja to instytucja rządowa i wszystkie środki, które są przeznaczane na remonty dróg na terenie naszego powiatu tureckiego są to środki budżetowe i rok miniony 2017 bardzo dobrze nam się skończył, bo duże inwestycje na terenie powiatu zostały podjęte- mówił obecny na spotkaniu poseł Ryszard Bartosik.

Dodał on, że rok 2018 zapowiada się imponująco, ruszy bowiem wiele inwestycji. W obecnym roku planuje się między innymi przebudowy w Turku, budowa ścieżek rowerowych w miejscowości Kowale Pańskie- Marianów. Duże inwestycje mają być również podjęte na drogach między Tuliszkowem a Turkiem.

-Działania dyrektora, współpraca z samorządami, ze mną osobiście przynoszą pozytywne efekty. Miliony złoty spływają na poszczególne gminy, gdzie realizowane są inwestycje, remonty, naprawy- mówił Ryszard Bartosik.

Poseł dodał, że będzie walczył o ścieżkę rowerową między Turkiem a Turkowicami.

Zaproszeni do Przykony goście otrzymali od włodarzy upominki w podziękowaniu za dotychczasową współpracę.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja