Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Budowa mieszkań z pozytywną oceną

Pozytywnie dla wszystkich oczekujących na nowe mieszkania czynszowe rozpoczął się Nowy Rok. Wniosek PGKiM Sp. z o.o. w Turku o udzielenie dofinansowania zwrotnego na budowę mieszkań w ramach rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego, został zaopiniowany pozytywnie i znalazł się na liście wniosków, które przeszły do drugiego etapu.

Program, uruchomiony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Bank Gospodarstwa Krajowego ma pomóc osobom, których nie stać na kupno mieszkania (nawet z dopłatą państwa) ani na wynajęcie go po stawkach komercyjnych, a jednocześnie zarabiającym zbyt dużo, aby zamieszkać w zasobach komunalnych. W ramach tego programu w Turku wybudowane zostaną dwa bloki na Os. Wyzwolenia, w których powstaną łącznie 44 mieszkania, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Wśród nich znajdą się: 12 mieszkań dwupokojowych z aneksem kuchennym o pow. 35,98 m2, 12 mieszkań dwupokojowych o pow. 42,01 m2, 16 mieszkań trzypokojowych o pow. 54,99 m2, 2 mieszkania trzypokojowe o pow. 66,98 m2 oraz 2 trzypokojowe o pow. 67,23 m2. Mieszkania oddane zostaną najemcom w standardzie „pod klucz”. Do każdego zapewnione będzie jedno miejsce parkingowe bezpośrednio przy budynku. Ponadto na terenie działki wybudowany będzie plac zabaw i rekreacji, wyposażony w urządzenia zabawowe oraz ławki.

Przypomnijmy, że ponad 200 rodzin wyraziło swoje zainteresowanie najmem wspomnianych mieszkań. Te osoby osobiście zostaną poinformowanie o naborze przyszłych lokatorów.

Tymczasem do PGKiM Sp. z o.o. w Turku doszły dobre wiadomości. Mianowicie wniosek spółki o dofinansowanie zwrotne budowy bloków przez BGK został zaopiniowany pozytywnie i znalazł się na liście wniosków z pozytywną oceną wiarygodności kredytowej. W kolejnym etapie przeprowadzona zostanie ocena planowanego przedsięwzięcia, która planowana jest na II kwartał tego roku.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.