Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Zapraszamy na wernisaż autorskiej wystawy Tomasza Olszewskiego „Świat malowany w akwareli”

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na wernisaż autorskiej wystawy Pana Tomasza Olszewskiego pt. „Świat malowany w akwareli”. Na wystawę składa się blisko 50 prac wykonanych techniką akwareli. Tematem obrazów jest architektura, w tym także Turku i okolic, żywa natura i pejzaże zatrzymane w kadrze. Prace ukazujące stare domostwa, góry, i lasy w różnych porach roku oraz martwą naturę. Te wspaniałe i realistyczne prace przykuwały wzrok wielu zwiedzających wcześniejsze wystawy pana Olszewskiego. Duża gama kolorystyczna, głębia i doskonały warsztat artystyczny składają się na wspaniały efekt, który można podziwiać już podczas wernisażu w dniu 12 stycznia serdecznie zapraszamy, godzina 18.00 muzeum w Turku.

Pan Tomasz Olszewski, ur. w 1970 roku w Koninie, „Artysta z zawodu pedagog, ale obcowanie ze sztuką to jego największa pasja życiowa. Od około czterech lat bardzo aktywnie angażuje się w twórczość. Jego ulubiona technika to akwarela. Dlaczego akwarela? Bo jest lekka, elegancka, nieprzewidywalna i piękna, a zarazem jedna z najtrudniejszych. Tworzy w atelier i plenerze. Używa najlepszych materiałów dostępnych na rynku, bo tylko takie dają gwarancję jakości i trwałości dzieła. Głównie maluje pejzaże, marynistykę, ale także kwiaty i architekturę. Coraz częściej tworzy cykle obrazów: "Polskie Miasta", "Marynistyka" itp. Zdarzają się w jego twórczości także sceny rodzajowe. Cały czas odkrywa sztukę i nowe możliwości akwareli. W grudniu 2015 r. jedna z prac (jako jedna z pięciu) została  nagrodzona w 37 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga", cyklicznie organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W grudniu 2016 jego praca autora zdobyła główną nagrodę w 38 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga" Konin 2016. Sukces ten artysta powtórzył w roku 2017. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Włoszech i Norwegii. Od listopada 2016 r. jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.