Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Władysławów: Orszak Trzech Króli 2018

Już po raz czwarty Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Władysławowa.  Uczestnicy prowadzeni przez Gwiazdę szli wspólnie z Mędrcami  w poszukiwaniu Nowonarodzonego Jezusa. Tegoroczny Orszak   podążał do ,,Ojca, który nikogo nie faworyzuje, nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich’’. W role Trzech Króli wcielili się  wiceprzewodniczący Rady Gminy Władysławów – Maciej Czaja, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Jarosław Szczap oraz prezes Stowarzyszenia „Tarnawski Młyn z tradycją ku przyszłości” Marian Bońka.

Kolędowanie urozmaicone było scenkami przygotowanymi przez uczniów Szkoły Podstawowej we Władysławowie oraz młodzież z Duszpasterstwa Błękitne Orły.

W scenie ,,Pierwszy grzech’’ bardzo przekonywująco wąż (Aleksandra Grabarczyk), Adam (Hubert Glanc) oraz Ewa (Karolina Darul) zachęcali uczestników Orszaku  do zrezygnowania w naszym życiu z pokory. Następnie wierni odwiedzili  Dwór  Heroda, na którym  sam Herod (Agata Urzędowska) oraz Dworzanie (Aleksandra Tomczyk, Marcin Marszał)  promowali lenistwo, zazdrość i gniew, tu nastąpiło deprecjonowanie pracowitości, miłości i cierpliwości. W ostatniej scenie ,,W gospodzie’’ Biesiadnicy (Aleksander Wysocki i Jakub Rychter) oraz Gospodarze (Marta Darul, Kamil Kilański) zrezygnowali z umiarkowania, czystości i hojności na rzecz obżarstwa, pijaństwa, chciwości i nieczystości. I chociaż Diabeł (Wiktor Gronostaj) myślał, że wygrał walkę o ich dusze, Aniołowie (Kacper Świątczak, Magdalena Marciniak) nie odpuszczali i przypominali, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka i ciągle czeka.

Uczestnikom Orszaku towarzyszyła Orkiestra OSP we Władysławowie. Wydarzenie zakończyło się w Kościele parafialnym  w Russocicach, gdzie Mędrcy złożyli dary przy dźwiękach kolędy w wykonaniu Michaliny Siwińskiej i klasy IV A.

Organizatorem uroczystości była Szkoła Podstawowa  we Władysławowie. Nad scenariuszem i przygotowaniem Orszaku oraz oprawą plastyczną zaangażowane były: Pani Małgorzata Karska, Pani Iwona Kasprzak, Pani Katarzyna Grzelak, Pani Dorota Zasada oraz pani Mirosława Hilczer.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Orszaku. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w organizację Orszaku. Podziękowania za pomoc kierujemy również dla:
- Księdza Proboszcza oraz Duszpasterzy parafii Russocice,
- Przedstawicieli Samorządu Gminy Władysławów,
- Orkiestry Strażackiej,
- Gminnego Ośrodka Kultury,
- Państwa Joanny i Jana Loch,
- Państwa Agnieszki  i Pawła  Siwińskich,
- Duszpasterstwa Młodzieży ,,Błękitne Orły’’,
- Służb porządkowych – OSP Władysławów i Policji.
                                                                             

Do zobaczenia za rok.
Niech prowadzi nas Gwiazda.
                                                                                        
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.