Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Maciej Marczewski: Jaka jest i jaka będzie cena za ciepło?

Szanowni Państwo.
Wśród mieszkańców Turku i na łamach miejscowych portali internetowych toczy się dyskusja związana z dostawami ciepła przez firmę Getec dla naszego miasta. Pojawiają się różnego rodzaju informacje i opinie, wielokrotnie sprzeczne ze sobą, dotyczące między innymi ceny za dostarczaną energię cieplną. W związku z powyższym w dniu 28 grudnia 2018 roku podczas sesji Rady Miejskiej złożyłem interpelację w tej sprawie do burmistrza Turku. Uważam, że tylko wgląd w zawartą przez burmistrza z firmą Getec umowę pozwoli na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i odpowiedź na nurtujące Nas pytania „Jaka jest a jaka będzie cena za ciepło”.
 

Poniżej treść mojej interpelacji:

Na podstawie § 40 Statutu Gminy Miejskiej Turek  składam następującą interpelację. Dochodzą do mnie niepokojące informacje dotyczące umowy z firmą Getec na dostawę ciepła w Turku. Mieszkańcy obawiają się, że ceny za dostarczone ciepło po upływie określonego czasu od momentu podłączenia do systemu przesyłowego mają znacznie wzrosnąć.

Ma to wynikać z tego, że firmy Profim, Miranda i Sintur, które do tej pory korzystały z dostaw ciepła z Elektrowni mają własne źródła zasilania w ciepło, a były one znacznymi odbiorcami tegoż paliwa, najprawdopodobniej uwzględnionymi przez Getec.

Gdzie i kiedy radni mogą się zapoznać z warunkami umowy na dostawy ciepła dla mieszkańców miasta przez firmę Getec.

Z poważaniem
Maciej Marczewski.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja