Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Władysławów: Aby jesień życia była piękna...

Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie zakończyło realizację projektu pt. „Seniorzy – nowe spojrzenie ku przyszłości”. Projekt realizowany był w ramach projektu grantowego „Oferta usług na rzecz włączenia społecznego osób zależnych”. Jego odbiorcami byli seniorzy i młodsze pokolenie z terenu Gminy Władysławów. 

W ramach projektu przeprowadzono cykl wykładów nt. ochrony środowiska, aktywności fizyczne i profilaktyki zdrowia.  Uczestniczyli w nich między innymi: Karol Kościelski przedstawiciel Fundacji "Pro- bios" z Konina, farmaceuci - Piotr Szmytka i Małgorzata Wagner, położna Iwona Siwek oraz lekarz rodzinny Alfred Rajczyk oraz Emilia Swenderska przedstawiciel firmy Souvre Internationale.  Prelegenci w sposób bardzo prosty i przystępny dla seniorów i młodszego pokolenia przekazywali wiedzę dotyczącą w/w zagadnień. Karol Kościelski podczas wykładu „Witamina D kluczem do zdrowia” mówił o zbawiennym wpływie witaminy D na zdrowie i aktywność fizyczną człowieka. Natomiast wykład Pana Karola pt. „Probio – zdrowy dom i ogród” przybliżył zebranym problem ochrony środowiska związany z używaniem środków chemicznych zarówno w domu, jak i ogrodzie.

Natomiast tematyka poruszana  na  spotkaniach z farmaceutami oscylowała wokół leków .  I tak Piotr Szmytka podczas swojego wykładu pt. „Medycyna niekonwencjonalna – wstęp do homeopatii" przybliżył zebranym na spotkaniu mało znane właściwości leków homeopatycznych. Również bardzo przydatny w życiu praktycznym w aspekcie naszego zdrowia okazał się wykład pt. "Interakcje z żywnością".|

Małgorzata Wagner podczas wykładu „Konopie w leczeniu”  mówiła o mało znanej i drogiej terapii leczenia bólu za pomocą konopi leczniczej. Uczestnicy projektu dowiedzieli się między innymi o tym ,że w Polsce są trzy ośrodki leczenia bólu konopią leczniczą, a jeden z nich znajduje się w Koninie.

Położna  Iwona Siwek w swoim wykładzie pt. „Aktywność fizyczna osób dojrzałych. Leczenie dna miednicy” poruszyła problem nietrzymania moczu zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Przedstawiła przyczyny oraz skutki tego wstydliwego dla większości ludzi problemu. Zademonstrowała ćwiczenia , które należałoby wykonywać, aby w pewnym stopniu zminimalizować  przyczyny powstawania nietrzymania moczu. Zwróciła również uwagę na aktywność fizyczną, która w wieku dojrzałym ma ogromne znaczenia dla zdrowia i życia. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pakiet materiałów przygotowany przez firmę Hartmann, w którym znalazła się ulotkę zawierająca demonstrowane przez położną ćwiczenia oraz środki higieniczne niezbędne w tego typu problemach.

Lekarz rodzinny pan Alfred Rajczyk wygłosił wykład pt.” Choroby cywilizacyjne”, w którym  omówił przyczyny większości chorób wieku starczego, uznanych za choroby cywilizacyjne.  Zebrani na spotkaniu dowiedzieli się  również, jak im zapobiegać. Lekarz podkreślał bardzo duże znaczenie aktywności fizycznej – ruchu w zdrowym stylu życia . 

Emilia Swenderska przedstawicielka firmy Souvre Internationale  podczas swojego wykładu przybliżyła zebranym na spotkaniu właściwości i wpływ kolagenu naturalnego na urodę i zdrowie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się ,że  kolagen  oprócz właściwości wpływających na poprawę ogólnej kondycji każdego typu skóry, włosów oraz paznokci, a także oprócz właściwości spowalniających proces starzeniowy skóry, swoje zastosowanie znalazł w kosmetyce leczniczej. Wykorzystywany jest przede wszystkim przy leczeniu różnego rodzaju chorób skóry, np. AZS, łuszczyca oraz przy chorobach stawów. Przyspiesza proces gojenia się ran, wspomaga redukcję cellulitu.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.