Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Wernisaż autorskiej wystawy Tomasza Olszewskiego otwarty dla turkowian

Miłośnicy sztuki mieli dzisiaj tj. 12 stycznia podziwiać wernisaż autorskiej wystawy Tomasza Olszewskiego pt.” Świat malowany w akwareli”. Na wystawę składa się około 50 prac, których tematem jest głównie architektura w tym również Turku i okolic. Autor w swoich dziełach przedstawia także żywą naturę i pejzaże zatrzymane w kadrze.

Prace charakteryzują się dużą gamą kolorystyczną, głębią i doskonałym warsztatem artystycznym. Ich piękno mieli okazję podziwiać dzisiaj mieszkańcy Turku oraz okolic. Gości przywitał dyrektor Muzeum im. Józefa Mehoffera Bartosz Stachowiak. Następnie głos zabrał wyjątkowy gość i autor prac Tomasz Olszewski.

Artysta urodził się w 1970 roku w Koninie. Jest z zawodu pedagogiem, jednak od zawsze jego największą pasją jest sztuka. Ulubioną techniką Tomasza Olszewskiego jest akwarela i właśnie tę technikę można podziwiać w turkowskim muzeum. Lekka i elegancja oraz jedna z najtrudniejszych. Techniki tej używają najwięksi artyści, a wśród nich Tomasz Olszewski, który głównie maluje pejzaże, marynistykę oraz kwiaty i architekturę. Jego prace wielokrotnie zostały nagrodzone nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Dzieła stanowi wiele prywatnych kolekcji w Niemczech, Kanadzie, Włoszech czy Norwegii.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.